Hoitokunta

Osakaskunnan hoitokuntaan kuuluu 8 jäsentä, sekä heidän henkilökohtaiset varahenkilönsä. Hoitokunnan jäsenten toimikausi on kaksi vuotta. Hoitokunta valitsee keskuudestaan puheenjohtajan ja varapuheenjohtajan vuodeksi kerrallaan.


Hoitokunnan jäsenten yhteystiedot      

Nimi, yhteystiedot ja alue

Sampo Siiskonen
Puheenjohtaja
Heinälahdentie 4, 50800 Mikkeli
sampo@samposiiskonen.info
040 524 7100

Leppäselkä, Hyvälahti ja Pohjoisselkä

Jarmo Vaara
Varapuheenjohtaja
Parikanniementie 159, 52320 Vitsiälä
jarmo.vaara@luukku.com
050 407 3177
Pähkeenselkä ja Ukonvesi

Ari Partanen
Sihteeri
Aurinkokuja 8, 00730 Helsinki
Heramäentie 219, 52340 Hangastenmaa
aripartanen@kolumbus.fi
040 544 2066
Herajärvi, Kernuu ja Saarijärvi

Arto Suuronen
Helppanalantie 51, 50800 Mikkeli
arto.suuronen@surffi.fi
040 596 1025

Ukonselkä, Leppäselkä, Pähkeenselkä

Paavo Talikka
Rysäkuja 5 A 9, 00980 Helsinki
Heramäentie 460, 52340 Hangastenmaa
paavo.talikka@gmail.com
040 552 2220
Saarijärvi ja Kernuu

Jarkko Paananen
Kalastuksen valvonta
Metsästysasiat/luvanmyynti
Porrassalmenkatu 65 A, 50100 Mikkeli
jarkkopaananen67@gmail.com
0500 346 161
Sairilan vesialueet

Kari Kokkola
Valkolantie 3b, 50700 Mikkeli
kari.kokkola@hotmail.fi
0400 853 074

Porrassalmi, Ukonselkä, Pähkeenselkä

Hannu Peltomaa
Maaherrankatu 9-11, 50100 Mikkeli
hannu.peltomaa@mikkeli.fi
044 794 2530