Hoitokunta

Osakaskunnan hoitokuntaan kuuluu 8 jäsentä, sekä heidän henkilökohtaiset varahenkilönsä. Hoitokunnan jäsenten toimikausi on kaksi vuotta. Hoitokunta valitsee keskuudestaan puheenjohtajan ja varapuheenjohtajan vuodeksi kerrallaan.


Hoitokunnan jäsenten yhteystiedot      

Nimi, yhteystiedot ja alue

Sampo Siiskonen
Puheenjohtaja
Heinälahdentie 4, 50800 Mikkeli
sampo@samposiiskonen.info
040 524 7100
Leppäselkä, Heinälahti ja Pohjoisselkä

Varahenkilö Teijo Halonen
teijo.halonen@surffi.com

Jarmo Vaara
Varapuheenjohtaja
Parikanniementie 159, 52320 Vitsiälä
jarmo.vaara@luukku.com
050 407 3177
Pähkeenselkä ja Ukonvesi

Varahenkilö Juha Kokkonen
juha.kokkonen@surffi.fi
050 543 2184

Ari Partanen
Sihteeri
Aurinkokuja 8, 00730 Helsinki
Heramäentie 219, 52340 Hangastenmaa
aripartanen@kolumbus.fi
040 544 2066
Herajärvi, Kernuu ja Saarijärvi

Varahenkilö Marja-Leena Partanen
marlepart@kolumbus.fi

Arto Suuronen
Helppanalantie 51, 50800 Mikkeli
arto.suuronen@surffi.fi
040 596 1025
Ukonselkä, Leppäselkä, Pähkeenselkä

Varahenkilö Olavi Haapiainen
olavi.haapiainen@gmail.com

Paavo Talikka
Rysäkuja 5 A 9, 00980 Helsinki
Heramäentie 460, 52340 Hangastenmaa
paavo.talikka@gmail.com
040 552 2220
Saarijärvi, Kernuu ja Herajärvi

Varahenkilö Pekka Heikkinen
pekka.v.heikkinen@gmail.com

Jarkko Paananen
Kalastuksen valvonta
Metsästysasiat/luvanmyynti
Porrassalmenkatu 65 A, 50100 Mikkeli
jarkkopaananen67@gmail.com
0500 346 161
Sairilan vesialueet, Visulahti

Varahenkilö Ilkka Pietiäinen
ilkka.pietiainen@surffi.fi

Kari Kokkola
Valkolantie 3b, 50700 Mikkeli
kari.kokkola@hotmail.fi
0400 853 074
Porrassalmi, Ukonselkä, Pähkeenselkä

Varahenkilö Juha Hokkanen
juha.hokkanen@gmail.com

Hanna Kangasaho
Maaherrankatu 9-11, PL 33 50100 Mikkeli
hanna.kangasaho@mikkeli.fi
044 794 2530

Varahenkilö Jukka Piispa
jukka.piispa@mikkeli.fi
044 794 2531