HOITOKUNTA

Päivitetty 8.9.2021

Mikkelin osakaskunnan hoitokuntaa kuuluu 8 jäsentä sekä heidän henkilökohtaiset varahenkilönsä. Hoitokunnan jäsenten toimikausi on 2 vuotta. Hoitokunta valitsee keskuudestaan puheenjohtajan ja varapuheenjohtajan vuodeksi kerrallaan

Pankkiyhteys:
Mikkelin osakaskunta
FI97 5271 0420 4976 62

 

Hoitokunnan jäsenten yhteystiedot      

Nimi
Osoite sähköposti ja puhelinnumero
Alue

Sampo Siiskonen
Puheenjohtaja
Heinälahdentie 4, 50800 Mikkeli
sampo@samposiiskonen.info
Leppäselkä, Hyvälahti ja Pohjoisselkä

 

Jarmo Vaara
Varapuheenjohtaja
Parikanniementie 159, 52320 Vitsiälä
jarmo.vaara@luukku.com
050 4073177
Päähkeenselkä ja Ukonvesi

 

Ari Partanen
Sihteeri
Aurinkokuja 8, 00730 Helsinki
Heramäentie 219, 52340 Hangastenmaa
aripartanen@kolumbus.fi
040 5442066
Herajärvi, Kernuu ja Saarijärvi

 

Arto Suuronen
Helppanalantie 51, 50800 Mikkeli
arto.suuronen@surffi.fi
040 5961025

 

Paavo Talikka
Rysäkuja 5 A 9, 00980 Helsinki
Heramäentie 460, 52340 Hangastenmaa
paavo.talikka@gmail.com
040 5522220
Saarijärvi ja Kernuu

 

Jarkko Paananen
Kalastuksen valvonta
Metsästysasiat/luvanmyynti
Porrassalmenkatu 65 A, 50100 Mikkeli
jarkkopaananen67@gmail.com
0500 346161
Sairilan vesialue

Kari Kokkola
Valkolantie 3b, 50700 Mikkeli
kari.kokkola@hotmail.fi
040 0853074

 

Hannu Peltomaa
Maaherrankatu 9-11, 50100 Mikkeli
hannu.peltomaa@mikkeli.fi
044 7942530